Pers
AnimeCon is het festival voor anime, manga, cosplay en games in Nederland. De 26e editie vindt plaats in De Broodfabriek in Rijswijk en vindt plaats van vrijdag 17 april tot en met zondag 19 april. Bezoekers van het festival worden volledig ondergedompeld in de wereld van Japanse entertainment. Fans kunnen genieten van shows, demonstraties, lezingen, wedstrijden en concerten.Â
Een stukje Japan in Nederland
Ondanks de zwakke yen en de enorme populariteit van Japan als reisbestemming, ligt het land van de rijzende zon voor veel mensen helaas nog steeds te ver weg. Op AnimeCon brengen we de Japanse popcultuur echter binnen handbereik van onze bezoekers. Onze bezoekers kunnen op het evenement terecht voor lezingen, evenementen, optredens, wedstrijden en natuurlijk anime en manga. De Dealer Room biedt een gevarieerde selectie aan van Nederlandse kunstenaars; deze ruimte bevat nu ook een aparte 18+-sectie.Â
Bovendien leggen we dit jaar extra nadruk op de Game Room, waar we een uitgebreide showcase van Nederlandse indie-ontwikkelaars presenteren, met onze grootste selectie van onafhankelijke studio's tot nu toe. De indie showcase wordt hiernaast ook aangevuld met een speciale bijdrage van studenten van Mediacollege Amsterdam, die hun eigen games presenteren waarvan vele zijn geïnspireerd door hun favoriete titels uit Japan. Net als in voorgaande jaren zullen onze populaire Japanse arcadekasten ook weer aanwezig zijn op de conventie.
Wanneer bezoekers even willen pauzeren, kunnen ze genieten van een breed scala aan Aziatische specialiteiten in onze food court.
Special guests
Dit jaar verwelkomen we een gevarieerde line-up aan special guests uit de anime- en gamingwereld, waaronder Coda (BLOODY STREAM, bekend van de intro van JoJo's Bizarre Adventure: Part 2), Brian Beacock (Akutagawa Ryuunosuke, Bungou Stray Dogs), Caleb Yen (van de game Genshin Impact), Kazuo Maekawa (mangatekenaar van Ace Attorney) en cosplayjuryleden Glin Design, Panterona, Dedy & Onirica - Cos2Play.
Daarnaast zijn er spectaculaire optredens van DJ MARON (IOSYS), Dai Sorano, KUUHAK en Coda.
CosplayÂ
AnimeCon wordt beschouwd als een van de grootste Nederlandse cosplay-evenementen. Tijdens diverse wedstrijden worden Nederlandse deelnemers geselecteerd om deel te nemen aan internationale wedstrijden, zoals het Gyeonggi International Cosplay Festival.

Over AnimeCon
Nieuwsgierig naar onze statistieken van de meer dan 25-jarige geschiedenis van AnimeCon? Kijk dan hier.

Media Links
Verken onze wereld met video's, foto's en visuele elementen die de energie, mensen en momenten vastleggen die het allemaal onvergetelijk maken. Klik op de link om onze mediagalerij te verkennen.

Samenwerking
Ons festival komt tot leven dankzij de gulle bijdragen van onze sponsors. Wil je meer weten over onze supporters of ontdekken hoe je betrokken kunt raken? Klik op de link om meer te ontdekken!
Registeren als Pers
Leden van de Nederlandse Vereniging van Journalisten kunnen een gratis Persbadge krijgen via de V.I.P.-lijn bij de registratiebalie tijdens het festival. Neem wel je NVJ-Perskaart mee. Leden van vergelijkbare internationale organisaties wordt geadviseerd vooraf contact met ons op te nemen, zodat we je gegevens kunnen controleren. Indien vergelijkbaar, krijg je van ons vooraf een gratis persbadge die je ook tijdens het festival kunt ophalen bij de registratiebalie. We hebben geen vergelijkbare regeling voor freelance fotografen zonder persdiploma.Â
Om je aan te melden, vul je ons contactformulier in via onderstaande knop. We verwerken je aanmelding zo snel mogelijk en informeren je per e-mail. Zorg ervoor dat je de huisregels hebt gelezen. We vragen alle bezoekers, inclusief pers, een bag permit aan te vragen, omdat we over het algemeen geen grote tassen toestaan op verschillende plekken op het festival. Aanvragen kan via de mail wanneer je je inschrijft of bij de registratiebalie van het festival
Onze fotografen
Kees Stravers
Daarnaast is hij ook een van onze huisfotografen die elk jaar de beste foto's maakt van AnimeCon, die we kunnen gebruiken voor onze website en social media.
Wil je meer weten over Kees? Bezoek hem dan op zijn Flickr of op zijn eigen website: http://www.keesstravers.nl

Gerwin Derks

Wil je meer weten over Gerwin Derks? Bezoek hem dan op zijn twitter: https://twitter.com/MeishiFutsuu
Nico Janssen

De eerste keer dat AnimeCon in de Broodfabriek werd georganiseerd waren de vaste fotografen van AnimeCon helaas niet beschikbaar, maar gelukkig was Nico Janssen onze redder (fotograaf) in nood.
Nico's fotografische passie gaat over mensen. Echte mensen die echt genieten; hij richt zich daarom op feesten, congressen, bruiloften en sinds kort ook op stock- en commerciële fotografie. Hij gaat uit van authenticiteit en levendigheid.
Als je meer wilt weten over Nico Janssen, bezoek hem dan op zijn WildHeart Photos: https://janssicowp.wordpress.com/






.png)













